60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

17 Nisan 2016 Pazar

Guns N' Roses Şimdi !

 

Bildiğiniz üzere 80'lerin glam metal/hard rock efsanesi Guns N' Roses, -Izzy Stradlin hariç- orjinal kadrosuyla tekrardan bir arada. Isınma turlarının ardından dün gece Coachella Festivali'nde boy gösterdiler ve halen sahnede iş yapabildiklerini kanıtladılar. Dahası var. Solist Axl Rose, bugünden itibaren bir diğer hard rock efsanesinin, AC/DC'nin de solisti oldu; yanlış duymadınız.


Geçtiğimiz haftalarda, AC/DC solisti Brian Johnson, doktorlarının tavsiyesine uyup işitme kaybı yaşamamak için sahneleri bırakmak zorunda kalmıştı. Yerine ise Axl oturdu. Böylece son on yıldır "yıldızı söndü, göbek bıraktı, işi tamam" denen Axl, bugün itibariyle mega bir rockstara dönüştü. Hatırlatayım istedim, meşhur Axl-Slash kavgasında Axl'ı tutmuştum ve birçoğunun aksine 2000'lerin "yeni" Guns N' Roses'ının kaydettiği Chinese Democracy albümünü de sevmiştim. Axl candır.

Coachella performansında Guns N'Roses'a sahnede AC/DC'nin çılgın gitaristi Angus Young da eşlik etti ve cümbür cemaat iki tane AC/DC klasiği (Riff Raff ve Whole Lotta Rosie) parça okundu.
 
Madem vaktiyle duvarlarımızı posterleriyle kaplayan ergenlik grubumuz tekrardan sahnelere dönmüş, onun şerefine ufak bir liste hazırladım. Yeni jenerasyonlar ve grubu tanımayanlar için karınca kararınca bir giriş listesi. Bir gün kendilerini izlemek dileğiyle, iyi pazarlar herkese.10 yorum:

 1. bak şimdiii spotify buraya ekleniyoooor! (evet müziği pas geçti) :))

  YanıtlaSil
 2. This I Love, November Rain, Don't Cry.. Ahh ahh.. Bir zamanlar ne çok dinlemiştim. Küllerinden doğdular yani. Hayranları için çok iyi bir haber.

  YanıtlaSil
 3. Ah o beyaz taytı ile gardırobumuzun kapagında kaç sene arz-ı endam etti kendileri. Aglayacagım, çok yaşlıyım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hala genciz, biz GNR dinleyicileri.. lütfen :p Bende de ilk albümlerinden bir resim vardı. Kocaman gardırobun önüne yapıştırılmış.

   Sil
 4. Ya ben biraz video seyrettim, bu Not In This Lifetime turnesinden. Eski performansının %50'si falan gibi geldi bana. Bilmiyorum, ben hep Slash'çiydim, belki o yüzden önyargılıyımdır :) Bir de ayağını kırmış mıdır, çatlatmış mıdır nedir, Dave Grohl'un sahne koltuğunu almış, oturuyor sürekli sahnede. Gözlerimi devirdim, gidiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne hikmetse Axl'ın göbekli ve serseri hallerini çok seviyorum -bu tabi Salash'ı (benim deyimimle) sevmediğim anlamına gelmez :) Sorma ya benimki daha olaya başlamadan yamuldu, neyse Dave abisi yardımcı oldu da sahnede krallar gibi yerleşti. Fakat sesi ve ruhu bence 90'ları aratmıyor sanki ? Hani ayağı düzelse bence 2000'lerdeki halinden daha iyi bir durumda. Şapkasından da kurtulmuş nihayet :D

   Sil
 5. Sorma yaa ben de duyunca çiftte mutluluk yaşadım resmen hatta ilk yanlış anladım sandım o yaşına rağmen iki gruba vokallik nasıl yapacak diye düşündüm ama videolarını izlediğinde iyi kotaracak gibi duruyor bizim oldukça hoş ama kendisi için zor olacak dua edelim de ona bir şey olmasın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yapar o ya aslandır kaplandır :) Fakat AC/DC'ye çok yakışacağını düşünüyorum ben.

   Sil