Zihnin Arka Sokakları | 60'lar, 70'ler ve 80'ler

"Ve en sonunda göreceğin aşk, verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End) 🎵🐝💕🌻🌍🐾

27 Kasım 2017 Pazartesi

Kapak Tasarımı


Artık pek önem verilmiyor. Fakat kartonet tasarımı ve albüm kapağı tasarımı çok önemlidir. Nasıl ki siz evinize oturmaya gelen misafirin önüne özenerek görseli zengin yemekler koyarken kendiniz tek başınıza yerken pek bunu umursamıyorsanız, bunlar da öyle sanki. Neticede siz birilerine sunuyorsunuz, çarpıcı olmalı, yazdırmalı akla. Yakın arkadaşınıza mixtape hazırlamıyorsunuz.

Yine bir pazar sabahı malum hanımefendiyle döküldük yollara. Ankara'da tabii alışveriş merkezi gezmek herkesin alışılmış sporu olduğundan biz de sessiz olduğunu bildiğimiz birine burnumuzu soktuk. Dolaşırken Zihin arkadaşınızın ufku kesen gözlerine bir tane kapak çarptı. Elime aldım ve beraber inceledik uzunca. Resmini çektik hatta kapağın (tık tık).

Eve döndüğümde araştırdım grubu. Kendileri Avusturalyalı. İki kardeş; Angus ve Julia Stone.


Henüz ikinci günüm kendileriyle fakat sevdiğimi söyleyebilirim rahatlıkla. Folk, down-tempo ve akustik olarak müziklerini nitelendirebilirim. Fakat ruh olarak country ve dream pop gibi farklı türlerlere de evrilebilirlermiş.

Müzik güzel bir tutku. Bu yüzden de seviyorum. Zararı yok. Saatlerinizi kurtartıyor. Farklı hikayeler. Diğer diyarlar. Üç beş dakikaya tıkıştırılıyor. Hızlı dünyada filmler uzun, kitaplar sıkıcıysa, kurtarıcı müziktir. Tanrı'ya şükretmeli. İyi ki var o !

Tebessüm eksilmesin haftaboyu.


8 yorum:

 1. Çok uzun dinleyemiyorum ama arada 1-2 şarkısı iyi geliyor.

  Bu arada kapak tasarımı diye okurken aklıma hemen Beatles'ın meşhur Abbey Road kapağı geldi. Demek onunla özdeşleştirmişim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gelecek günlerde bakalım neler olacak acaba :) Şimdilik iyiler.

   Fevkalade sade ama çarpıcıdır. Lakin bence albümün kendisi ayrı güzel.

   Sil
 2. Daha önce de demişimdir müzik zevkimiz uyuşmasa da, müziksiz olmaz asla.
  Kapak da önemlidir ayrıca.

  YanıtlaSil
 3. Ben çoook seviyorum bunları <3

  YanıtlaSil
 4. Bu yandaki fotoğrafların altına yaptığın alıntılar var ya onlar da senin bloğunun kartoneti gibi geliyor bana oldukça güzel ve hoşlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevindim bunu duyduğuma !! Teşekkür ederim ^__^

   Sil