Zihnin Arka Sokakları | 60'lar, 70'ler ve 80'ler

"Ve en sonunda göreceğin aşk, verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End) 🎵🐝💕🌻🌍🐾

24 Kasım 2017 Cuma

Açık Mikrofon


Şöyle bir eskilere gittim. Ne yazmışım ! Evveliyatıyla beraber neredeyse on senedir yazıyorum ve yazıların sayısı çok fazlalaşmış. Kimse de "Zihin, ağız ishali olmuşsun, yeter artık" dememiş. Saolun arkadaşlar. Fakat diyebilirdiniz. Yazıların bir çoğunda etiket dahi yokmuş. 

Radikal kararlar aldım o nedenle de. Bir süredir vardı bazı şeyler kafamda.

Çıtlatmıştım hatırlarsanız. Bundan sonra sayfamda sinema yazıları olmayacak. Bu kesin. Ayrıca bunun yanında edebiyata da kısıtlama geldi. Okuyup da sevdiğim kitapları nadir yazabilirim. Fakat özel dosyalar halinde yazmayı düşünmüyorum. Sinema yazılarımı durdurma kararamın sebebi de sinemaseverler aslında lakin açmayacağım. Kitaplar meselesini ise beceremiyorum. Veya bazen çok beğendiğim oluyor, kitaptan alıntılar yapasım geliyor, yayınevi engelliyor. Can sıkıcı. Kimse illegal olarak kitap paylaşılmasını falan savunmuyor. Savunamaz da. Emek hırsızlığıdır. Fakat kitaplardan da alıntı almak ve sayfada tadımlık paylaşmak okurun özel hakkıdır. "Bir satır dahi alamazsın"cı zihniyeti doğru bulmuyorum. Neticede benim alacağım bir satır beş satır şey. Kimse gidip de romandan bölümü komple eklemez. Öyleyse geçiniz.

En iyi bildiğim şeyi yapacağım yeni seneyle birlikte. Müziğin sesini kökleyeceğiz inşallah. Fakat bazı farklılıklar olacak. Şuanda tüm eski müzik yazılarımı dondurdum. Bir kısmını tasnif edeceğim. Öyle yayınlayacağım. Çok çalakalem yazılanlar var. Acemice olanlar da cabası. Derli toplu olacak sayfam. Ve dahi müzik yazılarım birkaç başlıkla sunulacak.
 1. Bir Saatte Bir Sanatçı: Her ne kadar şuana dek yaptıklarımın bir kısmı içime sinmese de bundan sonra yeni veya eski şarkıcıları tanıtacak 60'ar dakikalık listeler hazırlanacak.
 2. Gece Şarkıları: Spotify üzerinden eskisi gibi geç saatlere özel şarkılar derleyeceğim.
 3. Müzik Dosyası: Bildiğiniz yazılarım. 
 4. Unutulmaz Albümler: Çoğunlukla 60'lar, 70'ler ve 80'lerin bilinen, sevilen, defalarca dinlenen veya kıymeti bilinmemiş iyi albümlerini işleyeceğim.
 5. Yeni Albümler: Bulunduğumuz yılın yeni albümleri hakkında olacak.
 6. Konser Deneyimleri: Eskisine oranla artık konserlerin sayısı düşse bile yazacağım. 
 7. Konser Duyuruları: Bir Zihin klasiği oldu.
Gündelik yazılarım sürecek haliyle fakat etiketlendirmeyecğim özel olarak. Sadece müzik tasnif edilecek bu sayfada.

Başlık resmimi değiştirerek işaret fişeğini ateşledim değişimin. Yazın bana. Bakarsınız geliştirirz elbirliğiyle sayfamızı. Kediyle kalın kısmetse.


10 yorum:

 1. Ay ben de endişelenmiştim dün, okuma listemde yazılar görünüyor, tıklıyorum, yoklar. Meğer temizlik yapıyormuşsun :)
  Ben beğendim yeni başlıkları.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dün ben napmışım öyle :D Saçaklı Hanım da söyledi. Keşke çaktırmadan halletseydim onu :) Neyse kargaşa için sorry. Temizlik vakti. Daha güzel olacak blogumuz.

   Sil
 2. öncelikle dün okuma listemizin anasını ağlatan Zihin Bey'e buradan sevgilerimi iletiyorum! :)) ahahha şaka şaka "çok" söylenmedim. zaten o kadar kredilerimiz de olsun...
  ve ben bu çekip çevirme işine çok destek veriyorum. insan bazen başlarken kafası tam oturmamış olabiliyor, içinde durdukça şekilleniyor, yeni fikirler parlayıveriyor ya da ne bileyim zevkleri, düşünceleri değişiyor. tebdil-i mekandaki değişikliğe bence bu da girer! :)
  bir tek kitap meselesine katılmıyorum. sadece kitap alıntılarından oluşan bloglar gördüm. gerçi Zihnin Arka Sokakları deyince zaten ortamda bir anda "müzik" beliriyor. :) bi de arada benim de yorum yapabileceğim yazılar da olsun, salça olmazsa ölecek hastalığım var benim...

  :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kapımız açıktır :) Her yazıya yorumlarınızı bekleniyor, çekinmeyiniz efendim. Ahahaha utandım valla insanların listelerini karıştırmışım bilmeden. Özür dilerim :) Temizlik gayet iyidir bence de katılıyorum. 2018 itibarıyla yeni yüzümüzle hizmetinizdeyiz ^^

   Sil
  2. bu tamamen blogger'ın ayıbı! etiket değişikliği ve toptan silme gibi durumlarda "bilader yeniden yayınlayak mı" diye sorması gerekir. bikaç yıl bekleyin web tasarıma da bulaşıciim! :))

   Sil
 3. Ben de acaba eski yazilarini yeniden mi yayinliyor acaba diye dusunmustum. Ama sayfa yok yazisi gorunce anlamamistim. Demek yazi silince listelerde de gozukuyor.
  Bu arada aciklamayacagim demissin ama sinema yazilarini neden paylasmayacaksin cok merak ettim. Sinemaseverler olarak bisey yapmisiz ama ne???

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok saçma değil mi ya sizde görünmesi. Hmmm. Garip işler :D

   Emin olabilirsiniz problem sizler gibi güzel takipçilerimden kaynaklanmıyor. Gösterişçi ahmak insanlar diyelim. No comment :)

   Sil
 4. sinema yazıları yok ne demek çok üzüldüm bu kararına elbette saygı duyuyorum ama olmalıııı :(

  YanıtlaSil