60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

6 Haziran 2013 Perşembe

Yazacağım..

Beraber yaşamak, empati kurmak bu kadar zor mu ?

Bir yüreğe tüm evreni sığdırmak mümkün mü ?

Sevgi her şeyin üstünde değil mi yoksa ?

İnsanı sev, kediyi sev, menekşeyi sev,..

Sev ! Yeter ki sev !

Öfkeyi, kibri, inadı, şiddeti bir yana koy. Sadece yüreğini al yanına.

Farklı renkleri sev.

Farklı sesleri dinle.

* * * 

Her şeyin bir zamanı var.

Leyla the Band konserini de, The Great Gatsby (Muhteşem Gatsby) ve L'ecume des jours (Günlerin Köpüğü) film uyarlamalarını da yazacağım. Her zamanki gibi laflayacağım, şarkılar, şiirler paylaşacağım; yeni albümler üzerine birkaç kelam edeceğim. Ama şu an sırası değil.

* * *

Daha iyi bir günde yazacağım.

Güneşin çiçekler üzerinde açtığı mavi bir günde..

Birbirimizi dinlediğimiz, birbirimize değer verdiğimiz,

En önemlisi de birbirimizi anlayabildiğimiz bir günde..

Ben "sen"i dinlemeye hazırım. Peki ya sen

Sevgi için hiçbir zaman geç değil.
  

3 yorum:

 1. birbirini çok seven bi halk var aslında, bi de baştakilere kendimizi sevdirebilsek:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar temiz bir halkımız var ki.. Gerçekten insanlarımız iyi niyetli. Evet, araya kötü niyetli insanlar da sızıyor zaman zaman. Ama tüm bu yaşanan güzellikleri ve dahası sivil iyi niyeti gölgelememeli. Kötülükler er geç cezasını bulacaktır zaten. Kimsenin şiddete, nefrete başvurması kabul edilemez.

   Tüm bu yaşanan süreçte aslında hem umutlandım hem de üzüldüm. Umutlandım; çünkü bu ülke artık "asker"den ya da çoktan toprak olmuş olan "savaş kahramanları"mızdan bir şeyler beklemiyor. Yaşadığı sıkıntıları, söylemek istediklerini olması gerektiği gibi demokratik bir çerçeve içerisinde bireysel ya da toplu olarak dillendiriyor. Öğrencisi, ev kadını, akademisyeni,.. Baştakilerin bunu görmesi lazım. Kimse hükümeti düşürümek, darbe yaptırmak ya da benzeri bir şiddet eylemine karışmak istemiyor. Tek istedikleri "muhattap alınmak". Biz de varız demek istiyor halk. Bunun altında kötü niyet aramamak lazım.

   Üzüldüğüm nokta da şu, ne yazık ki -sayıları çok az da olsa- hala bu tarz sivil hareketleri provoke etmek, kendine pay çıkarmak ve masum halkın haklı tepkisini haksız yöntemlerle gölgelemek isteyen ve süreci karanlık bir yere çekmek isteyen örgütler/partiler/insanlar var. Sosyal medyada tek tük de olsa darbe kışkırtıcılığı yapan, nefret söylemlerine başvuran kötü tohumlar var. Bu halk bu polis bu devlet hepimizin. Kimsenin kimseyi bu saatten sonra ötekileştirmeye, görmezden gelmeye hakkı yok.

   Sil
  2. Bu işin çok magazinsel tarafı da var konuşulacak. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu durumları falan. Biraz vicdan sahibi olunsa ve şu at gözlükleri çıkarılsa, ülke hepimizin hep beraber yaşayacağı kadar büyük.

   Sil