60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

11 Ekim 2012 Perşembe

Brigitte'ten Mektup Var !

Hürriyet'in haberine göre ünlü Fransız sinema oyuncusu Brigitte Bardot, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e bir mektup göndermiş. Mektubun içeriğini tahmin etmek zor olmasa gerek. Bardot, yeni 5199 yasasında ön görülen "doğal yaşam parkları" hakkındaki endişelerini dile getirmiş ve kısaca bizleri merhamete davet etmiş. Ayrıca Brigitte Bardot Vakfı temsilcileri kısa bir süre önce Ankara'ya gelerek Gölbaşı'ndaki köpek barınağında çeşitli incelemelerde bulunmuşlardı.

Ne diyelim, umarım büyüklerimiz vicdana gelir BB'cim ve bu kanlı yasa bir daha dile getirilmemek üzere çöpe atılır. Dilerim Bardot'nun kendisi de bir gün bu topraklara gelir ve bizim verdiğimiz mücadeleye fiilen destek olur. Eminim öyle bir durumda, şu sıralar bize ilgi göstermeyen medyanın odağında hayvan dostları ve 5199 olur.


1 yorum:

  1. Alex 'in gidişi , kimin nerede ne yediği ne giydiği daha çok gündem kaplayan ülkemizde söz konusu canlıların hayatı olduğunda nedense görmezden geliniyor canlıların diyorum zira gerek insan haklarına gerekse hayvan haklarına hiçbir şeye riayet etmeyip kendi bildikleri yoldan ilerlemeye devam eden , hüküm benim hükmüm istediğimi yaparım tavrını sürdürmeye devam ediyorlar. Keşke sizler gibi daha büyük kitleler oluşabilseydi.

    Taktire şayan bir davranış , ülkemizdeki ünlülerin kaçı tepki gösterdi , daha doğrusu kaçı bundan haberdar merak ediyorum doğrusu.

    Ayrıca Binlerce vatandaşını toplanıpta yapamadığını bir mektup başarıyorsa sonuç itibariyle mutlu etse de izlenilen yol açıdan oldukça utanç verici olur sonuçta kendi vatandaşının sesini duymaktansa avrupaya ne düşünür bizim hakkımızda korkusuyla yapılması durumun vahimiyetini ortaya koyar.

    YanıtlaSil