60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

7 Eylül 2012 Cuma

Klip Dediğin Böyle Olur

Şarkıyı ilk dinlediğim andan beridir nakaratı beynimde raks edip duruyor.. Üstad gene yapmış yapacağını. Bize sadece ayakta alkışlamak kalmış. Kısa film tadında:Dylan'ın yüzündeki ifadeye dikkat ! :D

Bu arada üstadın yeni albümü, "Tempest"ın tamamını ntv'nin sitesinde ücretsiz olarak dinleyebilirisiniz.

Şimdiden söyleyeyim, albüm on numara. Özellikle "Duquesne Whistle", "Tempest" (Titanic'in batışını anlatan 14dk'lık, 40 dizelik epik bir eser), "Roll On John" (ustanın Lennon'a selamı) ve "Soon After Midnight"a dikkat !

4 yorum:

 1. Selam Zihnin Arka Sokakları, bayıldım ben bu habere:) Hem dinleyip hem yorum yazıyorum.
  Şahane!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de albümü ilk dinlediğim günden beridir içim kıpır kıpır :) Sanki bayramlık aldı ailem. O derece sevindim albümün gelişine :)

   Sil
 2. bu adam bunları yaptığı için ölelim gidelim ya biz.
  bu nasıl güzel bir şeydir ya.
  çevir dinle, hepsini tek tek.

  kim kaldı ki, dondursunlar bunları. valla. stones ahalisini de dylan'ı da alıp müzeye falan koysunlar. zira toprak olup gitmelerini daha da şu gönlüm kaldırmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen ya. biz bu yaşımızda nelere üşeniyoruz; adam kalkmış albüm yapmış 71'inde. ve adamın fiziki durumunu düşünsene. yıllarca uyuşturucu/sigara kullanmış yıpranmış bir beden. hala stüdyolarda. helal olsun valla.

   ahahaha süper bir fikir bence :D :D dediğin gibi bu isimleri kara toprağa gömmek haksızlık olur. rock and roll hall of fame koridorlarında geziyoruz.. bir de bakıyoruz o ne ?! bob dylan'ın bedeni. body worlds sergisi gibi olur :D

   Sil