60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

15 Eylül 2012 Cumartesi

Artık Fayda Gelmez

Aslında bu gece gittiğim Sezen konserinden bahsetmek istiyordum; ama şuan ona gelene kadar söylenmesi gereken öyle önemli sözler var ki.. Bir ara onu da yazarım; acelesi yok.

Bugün bir yazı paylaşmıştım sizlerle. Şimdi Radikal gazetesinin internet sitesinde okudum. Hayvancağız kurtarılmış. Ama hala yürümekte zorluk çekiyormuş ve tüylerinde kan lekeleri duruyormuş. Vahşetin boyutunu siz tahmin edin artık ! Hayvan, (ne yazık ki) sahiplerine teslim edilmiş ve rapora göre pazartesi günü Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılacak olan zanlıya, ’hayvana işkence yapmak’ suçundan 250 TL para cezası kesilebilecekmiş. Ne güzel. Herşeyin bir bedeli var demek ki bu ülkede. Yap hatayı, sonra bas parasını; olsun bitsin ! Nasıl bir kafa.. anlamak mümkün değil. Fakat umudum var. 5199 sayılı kanun değişiyor yakın zamanda. Artık hayvanlara kötü muamele edenler öyle cüzzi rakamlar ödeyerek "tüyemeyecek". Cezalar artık çok daha ağır olacak ki bir hayvan dostu olarak benim beklentim bu yöndedir. Sonuçta burada madur olan kimler ? Hayvanlar. Hayvanlar ne peki ? Canlılar. Her canlının beden bütünlüğünün korunması hakkı var mı ? Var. O zaman böylelerine daha ağır cezalar vereceksin. İnşallah o günler yakında dostlar !

Son bir şey daha.. Sahipleri, ördeği kesme kararı almışlar. Sahibi, "bu ördekten artık fayda gelmez. Kesip hayvanlara vermekten başka çarem yok. Mecburum. Besleyemem ben bunu" şeklinde bir açıklamada bulunmuş. İyi de edersiniz. O çektiği acıyı bir ömür taşımak yerine onu oracıkta kesin ve ona son bir "iyilik" etmiş olun. N'olur bu hakkı ona çok görmeyin.

Artık bu insanlıktan fayda gelmez !

1 yorum:

  1. İnsan haklarını doğru bir şekilde kavrayamayan adaletin adının içinin boşaltıldığı bu ülkede hayvan haklarına yönelik cezai yaptırımların iyileştirileceğini düşünmekte büyük bir şey aslında umarım ki dediğin olur ..

    YanıtlaSil