Zihnin Arka Sokakları | 60'lar, 70'ler ve 80'ler

"Ve en sonunda göreceğin aşk, verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End) 🎵🐝💕🌻🌍🐾

9 Mayıs 2018 Çarşamba

Yıldızları Dinleyen Konser


Kadebostany'i yazacağım dedim, elim gitmedi. Daha fazla uzatmadan yazayım ben.

Ankara'nın en iyi mekanı 6:45'teydi konser. Güzel bir tarihte. Güzel bir hava durumunda. Daha önce Ankara'ya gelmişlerdi fakat seyredememiştim. Hoş, pek de bilmiyordum. Sonradan tanıştım.

Kristina'lı yeni Kadebostany, 22 sularında sahneye çıktı. Sahnenin ufak boyutlarına aldırmadan o alışılagelen çılgın grup sahnedeydi. Zemine çekilmiş led şeritler, Kristina'nın seyirciye çarpmamak için elinden geleni yaparak ufak sallınımlarla dalgalandırdığı Kadebostany bayrağı ve Guillaume bıyığıyla karşımızdaydı.


Her şeyden önce enerjisi yüksek bir grup Kadebostany. Eğlenirken eğlendiren gruplardan biri. Sahnede her üyenin ayrı ayrı eğlendiğini görüyorsunuz. 

Soldier of Love tam bir giriş şarkısı. Gece boyunca dans edeceğimizin garantisi adeta. Üstüne epileptik sahne ışıkları cabası. Beklentimin çok üstünde bir açılış izledim diyebilirim. Şarkı öncesi, grup sahneye çıkarken arka fonda çalan The xx şarkısı da işin cilvesi.

"Sana katılırım, nerede olursan ol.
Ben aşk neferiyim, kalp atışlarına doğru ilerliyorum.
... Benim ordum yenilmezdir, Valhalla'ya varana dek savaş vereceğim.
Aşk neferiyim ben, keder için zaman yoktur."

Bir pop konserine geldiğimin gayet bilincinde olmama rağmen Voodoo Love'la beraber "acaba gece sonuna kadar enerjim yetecek mi bunlara eşlik etmeye" diye düşünmeye başladım. Zira bu şarkı aldı götürdü. Tam bir 80'ler ruhu. Yavaş yavaş salınarak eşlik ettik.

Grubun muhtemelen en ünlü şarkısı, Beyoncé cover'ı Crazy In Love'ın seyirci tarafından geç algılanması ilginçti. Zira grupta da bir şaşkınlık oldu diyebilirim. Neyse nakarat gelince farkedildi. Ne müthiş bir şarkıdır ki kim okursa okusun sonuç başarılı.

Joy & Sorrow'un ne kadar güzel bir dans şarkısı olduğundan bahsetmiştim. Konserde de kıymeti bilindi. Herkes iyi kötü eşlik etti. Tıpkı Castle in the Snow'da olduğu gibi.


Kristina alımlı bir kadın. Doğrudur. Sahneye de yakışıyor. Fakat sesi hareketli şarkılara yetmiyor. Bunu üzülerek söylemeliyim. Baladlarda ne kadar başarılıysa, gürültülü dans parçalarında da o kadar sönük kalıyor.

Time Bomb'da bile zayıf kaldığını düşünüyorum. Ki albümde ne kadar güzeldir.

Lakin herkese dakikalarca söylettikleri Early Morning Dreams'de sesi soluğu nihayet çıktı.

Erken sahneyi terk etmelerine rağmen bis için döndüklerinde peşlerinde 3 şarkıyla geldiler. Kill the Noise dedik önce. Albümün de çok üstünde bir performansla. Sözlerini bilip bilmediğimizi öğrenmek istedikleri Mind If I Stay'i söyledik peşinden. Ve Save Me hitinin remix dans haliyle geceyi dans ederek noktaladık.

Siz siz olun, Kadebostany şehrinize geliyse mutlaka gidin. İkinci olabilir. İlk olabilir. Gidin ve eğlencenize bakın. 100% eğlence garantili çalışıyorlar zira..

Setlist: Soldier of Love, Cathedral, Voodoo Love, Crazy In Love, Teddy Bear, Joy & Sorrow, Fire In Me, Castle in the Snow, Time Bomb, Eternal Boats, Early Morning Dreams // Kill the Noise, Mind If I Stay, Save Me


4 yorum:

 1. şu setlist olayını bir ben tutamıyorum ya konser heyecanıyla dalıp gidiyorum ne zamandı konseri yeni döndüm ankara'dan bileydim ona da giderdim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ankara'da kayda değer tek konser buydu son aylarda :(

   Sil
 2. Ya Sade'nin Soldier of Love'ı sanıp havalara uçtum bir an. :)
  Ama bunu da biliyorumm. :)
  Jazz gibisi yok...
  Ben de beklerim bloguma, sevgiler :)

  YanıtlaSil