60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

11 Nisan 2014 Cuma

Portishead, Lady Gaga ve Pixies Geliyor !

(Büyütmek için resme tıklayın)

Anlaşılan ipini koparan bu yaz İstanbul'a konser vermeye geliyor. Metallica, Megadeth, Aerosmith, Soundgarden, Neil Young, Massive Attack, Justin Timberlake, David Guetta, vs. derken sıra trip-hop efsanelerinden Portishead'e, günümüz pop müziğinin parlayan yıldızı Lady Gaga'ya ve çoğunluğun Fight Club filmindeki Where's My Mind? şarkısıyla tanıdığı Amerikalı unutulmaz alternatif rock grubu Pixies'e de geldi.

Konser bilgileri daha tam net değil; ama beklenen tarihler şöyle:

- 24 Haziran Pixies
- 20 Ağustos Portishead (KESİNLEŞTİ)
- 16 Eylül Lady Gaga 

Zaten hepimizin de boş zamanı ve kutular dolusu parası vardı.. Vay arkadaş. Yıllardır bekliyoruz, getirmiyorlar, getirmiyorlar bir anda hepsini birden getirmeyi uygun buluyorlar. Hangi birine para dayanır bunların canlar ? Massive Attack'ı kaçıracağım yetmiyormuş gibi şimdi de Pixies'i ıskalayacağım demek.. Zorlayın, belki Michael Jackson'ı da çıkarırsınız sahneye.

Gerçi Pixies'e imkanım olsa da gitmeyi düşünmüyorum. Zamanında "biz İsrail'in tutumuna karşıyız, orada konser vermeyiz" diyerek uzunca bir süre boykot uygulayan grup her ne hikmetse bu turnede duruşundan taviz vererek İsrail'de konser verme kararı aldı. Roger Waters'ın tek ta.ağı olamazsınız ya neyse hadi, yaptığınız efsane albümler hatrına gıkımı çıkarmıyorum.

2 yorum:

  1. oha LADY GAGA! Net kere net gidilir. Bu olay sanırım ömrümde tek olur, çocuklarıma da anlatırım, ay şimdiden heycanlandım dsadjas

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Rah-rah-ah-ah-ah-ah! Rama-ramama-ah! Gaga-ooh-la-la! :D Aslında eğlenceli olabilir konseri. Tarihi de uygun gibi duruyor. Belki giderim ben de. Benim de çocuklarıma anlatacağım anım olsun. "O çocuk aklından geçiriyor, benim de babam Gaga'yı izlemiş olsun, benim de dinleyecek bir anım olsun diyor. Bizde niye yok diyor" :(( :p

      Sil