60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

6 Şubat 2014 Perşembe

2,000 Başıboş Köpek Öldürülecek !

Malumunuz yarın 2014 Kış Olimpiyatları, rusya'nın soçi'sinde başlayacak. Hazırlıklar tüm hızıyla sürerken sokak köpeklerinin yokedilmeye başlandığı öğrenildi. Dipnot'un haberine göre,

"Haşere ile mücadele şirkeri Basya Services, Associated Press haber ajansına Olimpiyat yetkilileri tarafından soçi kentine temiz bir imaj vermek için yaklaşık 2.000 başı boş köpeği öldürmek üzere kiralandıklarını açıkladı.

Şirket olimpyatlardan çok önce köpekleri öldürmeye başlandığını ama olimpiyatlar nedeni ile faaliyetlerini arttırdıklarını söyledi. Basya Haşere ile Mücadele servisinin genel müdürü Alexei Sorokin hayvanaları nasıl öldürdüklerini açıklamazken, bazı görgü tanıklarının hayvanların tükürdüğü, öksürdüğü ve yere yığıldığını anlatıyor."

Afedersiniz ama ben böyle ülkenin  *****. Buralara yazamayacağım derecede ağır küfürler sallıyorum şuan oturduğum yerden. Öfkeden çılgına döndüm haberi okuyunca.

Böylesi iğrenç bir ülkenin (evet iğrenç bir ülke ! dilerseniz ırkçı yaftası yapıştırın bana, ama böylesi bir ülkeye saygı duymuyorum) yaptırımlardan uzak yaptıklarına devam edebilmesi kabul edilemez bir şey. Acilen hayvan hakları örgütlerinin olaya el atması lazım. Hem de hemen ! Adamlar yarına kadar 2,000'ini de yok edecekler deniyor.

Daha önce de ülkede ırkçılığın ve homofobinin arttığı yolunda haberleri okuyor, izliyorduk. Bu bardağı taşıran son damla oldu ! Artık ötesi yok. Yabancıyı öldür, eşcinselleri döv, sokak köpeklerini yok et ! Sırada ne var ?

Bu katliamdır, soykırımdır.

Katil ülkeleri BOYKOT EDİN ! Tek başıma ne yapabilirim demeyin. çin, rusya ve japonya gibi hayvan düşmanı politikalar güden ülkelere seyahat yapmayın. moskova'yı, pekin'i filan görmezseniz ölmezsiniz. Oturun belgesellerden takip edin. Yeter bile. Üç kuruş dahi olsa para kazandırmayın bu rezil ülkelere. Belki ürünlerini boykot etmek zor olacaktır; ama deneyin. O yolları da deneyin. Bu ülkelerin ürünlerinin mümkün olduğu kadar kullanmamaya çalışın.

Yapılanların hesabını diğer dünyaya kalmadan burada da verirsiniz umarım. Elleriniz kan içinde. Vodkanıza kan damlıyor, yaptığınız kıçıkırık ucuz ürünlerde kan var, kimonolarınız kan-kırmızı. Bunun hesabını hem burada hem de öteki dünyada vereceksiniz ! Vermelisiniz !!

4 yorum:

 1. Kapitalizm insana düşman, doğaya düşman, hayvanlara düşman :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kapitalist düzenin en nefret edilesi yüzlerinden biri.

   Sil
 2. Bu olimpiyatlar üç günlük eğlence yemin ederim, arkasında yıkım bırakıyor. Geçenlerde bir yerde gördüm, son bir kaç olimpiyat sonrası tesislerin halini fotoğraflamışlar. Kullanılmıyor o stadyumlar, olimpiyat köyleri falan, yıkılmış, ot bürümüş; çöpe atılan milyonlar yani.
  Nerde bir şampiyona, bir atraksiyon olsa önce sokak hayvanlarını temizliyorlar allahın belaları.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ! Şu ya da bu şehirlerde yapıldı zamanında. Geriyeyse hiçbir şey kalmadı. İyi ki bizde de yaz olimpiyatları yapılmadı. Şu kadarından eminim, kazansaydık biz de benzeri bir uygulamaya giderdik. Kesin.

   Sil