60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

27 Aralık 2013 Cuma

Tüm Zamanların En İyi 20 The Cure Şarkısı


2013 senesinin son "Tüm zamanların en iyi 20 X şarkısı" listesini çok sevdiğim özel bir gruba, The Cure'a ayırmak istedim. Ülke olarak çok harika bir yıl geçirdiğimiz söylenemez. İnsanlar öldü, kutuplaşmalar en keskin halini aldı, vs. Böylesi bir ortamda neşeli şeyler dinlememizi kimse bekleyemezdi kuşkusuz. The Cure, acılarımızı biraz olsun tedavi etmek için her daim yanımızda oldu. Tedavi edip etmediği tartışılr elbet. Sonuçta Robert abimizin şarkıları dertsiz başa dert açacak cinsten ve en neşeli anında kulağa çalınan tek şarkıyla bile adamı darma duman edecek güçte eserler. Hele ki Wish, Pornography, Faith ve Seventeen Seconds albümleri. Yanlız başına yaşanılan evlerden ırak..

20) From the Edge of the Deep Green Sea
19) The End of the World
18) Faith
17) Secrets
16) Hot Hot Hot !!!
15) Pictures of You
14) Bloodflowers
13) The Funeral Party
12) Friday I'm In Love
11) High
10) A Strange Day
9) The Lovecats
8) A Forest
7) Just Like Heaven
6) The Walk
5) Boys Don't Cry
4) Lullaby
3) Apart
2) Love Song
1) Open

2 yorum:

  1. Dertsiz başa dert açan şarkı deyince aklıma hemen Trust geldi benim :) Close To Me'yi, A Letter to Elise'i, To Wish Impossible Things'i ve Catch'i ekler, kendi 25'lik listem yaparım bunu, çok beğendim :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Wish'ciyiz biz Wish'ci hülooooğ :D Daha önce bir Cure yazımda da bunu konuşmuştuk diye hatırlıyorum. Cidden Wish dehşet bir albüm. Karanlık mı karanlık :/ Aslında ordan hiç şarkı eklemeyi düşünmüyordum bu listeye çünkü eklemeye kalksam hepsi birden gelmek isteyecek :D İnsan çocuklarını ayırır mı hiç :(( Dimi ama :p

      Sil