60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

31 Aralık 2013 Salı

2013'ü Kapatıyoruz Arkadaşlar

Önce arka fonda şunu açalım:

 
Bu yıl birbirinden değerli sanatçıyı kaybettik; ama kuşkusuz içlerinde öyle bir tanesi vardı ki etkisi haftalarca üzerimden gitmedi. Lou Reed'ten bahsediyorum elbette. Gençlik idollerimden birini şarkılarında sıkça bahsettiği pazar günlerinin birinde kaybettim. Ara sıra aklıma geldikçe hayıflanıyorum onu dünya gözüyle izleyemediğim için. Ama tabii bazı şeyleri değiştiremiyoruz. Yeri gelmişken Lou babaya da selamımızı gönderelim.

* * *

Bu sene çok sevdiğim iki diziye de veda ettim. Breaking Bad ve The Big C vurucu finalleriyle gider ayak -amiyane tabirle- ağzımıza etti. İzlemeyen kaldıyssa bu iki diziyi de tereddüt etmeden öneririm. Özellikle Breaking Bad, son zamanların en destansı televizyon yapımlarından biriydi. Walter White karakterini canlandıran Bryan Cranston'ın müthiş performansı yıl boyu konuşuldu zaten. Koskoca Anthony Hopkins bile mektup yazarak Cranston'a övgüler sıraladı. Tabii The Big C'nin Cathy'sini canlandıran Laura Linney'in de hakkını yememek lazım. Kanser hastası bir kadını hakkını vererek dört sezon boyu canlandırdı. Yeri geldi güldürdü yeri geldi duygulandırdı. Sen ne sempatik bir ablamızdın be Cathy..

* * *

Klişe sözlerle bitiriyorum. Yeni yıl hepimize sağlık, başarı, bol kazanç ve güzellikler getirsin. Daha güzel günler göreceğimize inanıyorum. Çocukların evlendirilmediği, öğrencilerin ölmediği, kadınların öldürülmediği, sokak hayvanlarının koruyup kollandığı ve nefret suçlarından uzak bir yarın temennisi..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder