60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

8 Kasım 2013 Cuma

The Who Sahnelere Veda Ediyor

  Roger Daltrey ve grubu The Who, Woodstock'69da ortalığı yıkarken

Evet, yanlış duymadınız. Hard rock, protopunk, powerpop ve daha bir çok müzik türünde başarılı işlere imza atmış olan ve tam 50 yıldır aktif müzik yaşamlarına başarıyla devam eden efsane grup The Who, 2015'te çıkacakları büyük bir veda turnesiyle sahnelere ve sevenlerine görkemli biçimde veda edecek.

Ekim 2013'de London Evening Standard'a konuşan grubun gitaristi  Pete Townshend, 2015 yılında The Who'nun son kez turneye çıkacağını ve daha önce uğramadıkları yerlere de uğrayacaklarını açıkladı. Vokalist Roger Daltrey ise bu turnenin grubun 50. yıl kutlamalarıyla ilişkisi olmadığını, Townshend'le beraber yeni kayıtlar üstünde çalıştıklarını; ama büyük stadyum konserleriyle gerçekleştirecekleri veda turnesinde daha çok eski hit şarkılarına yer vereceklerini açıkladı.

Umarız bu efsane grubu dünya gözüyle görme şansımız olur; çünkü anlaşılan o ki "sihirli otobüs" için son şansımız. Organizatörlerimize büyük iş düşüyor. Koskoca The Who, 50 yıldır ülkemizde bir kez bile çalmadı.  Bu ayıbı veda turnesini ülkemize getirerek kısmen unutturabilirsiniz.

AC/DC, The Who, Black Sabbath,.. Bekliyoruz hepsini.

2 yorum:

  1. Annemle ortak sevdiğimiz ender gruplardan olduğu için arabada kaseti olan bir grup The Who; Elvis ve Johnny Cash'in yanında :) Gelirlerse annemle elele tutuşur giderim, ne güzel olur :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bir gelsinler de zaten seferberlik ilan edip eş dost tanıdık herkesi arabalara doldurup konsere yollıcam :D O stadyum dolacak arkadaş işte o kadar :)

      Sil