60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

19 Nisan 2013 Cuma

Black Sabbath'a Hazır Mısınız ?

 Courtesy of consequenceofsound.net

Başlığa bakıp aldanmayın. Heavy metal türünün mucidi efsane grup Black Sabbath, konser vermeye ülkemize -şimdilik- gelmiyor; ama orjinal kadroyla 33 yıl aradan sonra kaydettikleri 13 albümünden yayınlanan ilk tekli dün görücüye çıktı: God Is Dead ? Harika bass riffi ve özlediğimiz malum puslu Ozzy vokali ile şarkı, bu yaza damgasını vuracağa benziyor.

Her Black Sabbath hayranı gibi ben de yeni albümü dört gözle bekliyordum. Malum, Ozzy Osbourne 33 yıl aradan sonra gruba geri döndü ki -Dio'cular alınmasın ama- Dio'lu Sabbath bana yavan geliyordu. 13, yılın müzik olaylarından biri olacağa benziyor. Önce David Bowie, şimdi de Black Sabbath. 60'lar ve 70'lerin büyük rock efsaneleri tek tek müzik dünyasına geri dönüyor. 2013 rock müzik dinleyicileri için bereketli bir yıl olacağa benziyor.

İşte yeni şarkı:Not: Ozzy Osbourne geçtiğimiz günlerde resmi Facebook sayfasından son bir buçuk yıldır içkiye ve uyuşturucuya geri döndüğünü açıkladı ve kendisinin "çok karanlık bir noktada" bulunduğunu; ama Mart başına kadar tekrardan ayılacağını söyledi. Bu dönem içerisinde gösterdiği garip davranışlardan ötürü karısı Sharon'dan, ailesinden, arkadaşlarından, grup arkadaşlarından ve hayranlarından özür diledi. Ne diyelim; Allah akıl fikir versin sana "Karanlıklar Prensi" Ozzy.

2 yorum:

  1. şarkıyı hemen kocam the barbarian'a yolluyorum, ağlayacak sevinçten :)

    YanıtlaSil