60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

22 Mart 2013 Cuma

Konser Çılgınlığı

Daha önce Depeche Mode, Roger Waters, Patricia Kass, David Guetta, Justin Bieber, Mark Knopfler ve Alicia Keys (İKSV Caz kapsamında)'in bu yaz İstanbul'da sahne alacaklarını sayfamdan duyurmuştum. Şimdi konser çılgınlığının ikinci perdesinde sıra !

Pozitif Live ve Vodafone'un işbirliğiyle düzenlenen"konserler serisi"nde (ya da resmi adıyla Vodafone İstanbul Calling şehir festivali) sahne alacaklar isimlerin bir bölümü açıklandı:

30 Mayıs Rihanna - İnönü Stadyumu (BİLETLER TÜKENDİ)
7 Haziran Tiesto - İnönü Stadyumu
23 Haziran The National - Parkorman
29 Haziran The Prodigy, Basement Jaxx ve Jaguar Skills - İnönü Stadyumu
30 Haziran 30 Seconds to Mars - Parkorman
2 Temmuz Sigur Ros - Parkorman
7 Temmuz Snoop Dogg, Cee Lo Green ve Nas* - İnönü Stadyumu
21 Temmuz Ke$ha - Parkorman
26 Temmuz Iron Maiden ve Anthrax - İnönü Stadyumu
?? Ağustos Placebo - Parkorman

*Türkiye'de düzenlenen ilk büyük çaptaki hip-hop festivali kapsamında sahne alacaklar.

Her ne kadar bu isimler arasından Basement Jaxx ve Cee Lo Green'le ilgilensem de, hepsi alanlarında başarılı isimler. Son dönemlerin hırçın popçusu Kesha, bir metal efsanesi Iron Maiden (ve tabii Anthrax), (herhalde) dünyanın en ünlü dj'i Tiesto ve daha nicesi. Gerçekten "iştah kabartıcı" bir konserler serisi. Ve duyduğuma göre bu isimler daha başlangıç. Yani en az bir bu kadar daha ünlü sanatçı bu yaz ülkemizde konser vermeye geliyor. Hadi bakalım.

AC/DC, The Rolling Stones, Bruce Springsteen, Paul Mccartney ve KISS gibi büyük stadyum grupları/isimlerinden bazılarının geleceğini ümit ediyorum artık. Belki bakarsınız orjinal kadrosuyla 30 yıl aradan sonra albüm kaydeden Black Sabbath bile gelir. Olur mu olur. Baksanıza adamlar İnönü'yü yıkmadan evvel tüm dünya starlarını getirmeyi akıllarına koymuşlar. Bir de ayrı özel ricam var sayın organizatörler; eğer David Bowie olur da turneye çıkarsa sakın es geçmeyin; İnönü'yü "Heroes" eşliğinde yıkalım derim. Ne dersiniz :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder