60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

19 Mart 2013 Salı

İnsanlar Çok..

İnsan kaç yaşına gelirse gelsin, hangi konumda olursa olsun nankörlüğe, ihanete ve açgözlülüğe bir meyili olduğu gerçek. Okul sıralarındayken de bu böyleydi ,biz büyüyünce de böyle. Hiçbir şey değişmiyor arkadaş ! Herkeste bir hırs.. Herkeste bir başkasının gözünü çıkarma arzusu.. Bir de bunlar -güya- arkadaş olacaklar. İş arkadaşı, eski okul arkadaşı, vs. Sokakta yürürken kendimi daha rahat hissediyorum sanırım. En azından yanımdan geçen insanların bana zarar vermeyeceğini, arkamdan iş çevirmeyeceğinden eminim. Umarım öyledir.. Çok mu iyimserim acaba ?

Her neyse. Bu durum son zamanlarda canımı sıkmaya başladı. Herkeste bir "benden bir şeyler tırtıklama" ihtiyacı. "Her işi Zihin'e yıkalım" mantığı.. Mantığınızı sikeyim (afedersiniz!). Buldunuz benim gibi adamı, sömürün ! Sömürün; ama tersimin de ters olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bir susarım iki susarım. Üçüncüde ağzına.. Aynen öyle işte.

Anlayacağınız birkaç haftadır çalışma arkadaşlarımla aram pek iyi değil. Elimden gelse kürekle ağızlarına vururum. O derece ! Kimse işini yapmıyor ve hep bir bana yük olma durumu.. En kötüsü de tükürüyorsun böylelerine, yarabbi şükür diyorlar. Gururdan eser yok ! Dostlarım da saolsunlar hep uzağımdalar. Ayrı gayrı düştük. Coğrafi sebepler veya zamanlama problemlerinden. Onlar yanımda olsa belki bu kadar dellenmeyeceğim; ama insan yanlız kalmaya görsün.. Tutunacak dalı olmayınca tutunacak bir kürek arıyor insan. Karşıdaki aSalak arkadaşın ağzına patlatmak için.

Çok güzel diş döktüğümü biliyor muydunuz ? Şaka tabii ki.. Beni kan tutarVideonun yazımla bir ilgisi yok. Sadece tadımlık ayaküstü birşeyler paylaşmak istedim eskilerden. Hem malum, kendileri Haziran ayında yeni bir albüm çıkarıyor. İsmi Electric. Tanıtım videosundan anladığımız (buradaki biz, ben ve kankam ForeverMoreAndMore oluyor) kadarıyla 80'ler sosuna bulanmış kopkop bir albüm geliyor. Elysiumdan çok daha iyi bir iş olacağa benziyor. Hadi bakalım PSB'ciler gözünüz aydın :)

2 yorum:

 1. Aman iş dünyasınde çoğu zaman bir güvensizlik, bir çıkar ilişkisi mevcut... Ancak aynı iş yerinde benzer bölümlerde değilsen bu değişebiliyor o da belki. Bazen çok iyi dostluklar da çıkabiliyor ama cidden çıkıyor :)

  Sana tavsiyemse kendi işini elinden geldiğince yap Zihinciğim ve sana iş yıkmalarına izin verme. Hatta diyelim -maalesef ki- işin yoksa bile başka artı işler alma hele sana getirisi olmayıp, yük olacaksa... Hep yoğun görün, bunlar sana verebileceğim tavsiyeler. Rahat olduğunu anladıkları anda üstüne çullanıyorlar :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akbaba gibiler vesselam :D Tavsiyeler için saol ;)

   Sil