60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

27 Ocak 2013 Pazar

CMYLMZ Bu Sefer Gerçekten Güldürdü

Cem Yılmaz geçen gün resmi Twitter hesabı üzerinden birşeyler gevelemiş;

"Korsandan filminizi bedava izledim deyip eki eki diye gülen kardeş !! Sinemanın geleceği sen ve senin gibilerin elinde. Aferin aynen devam.
15 sene önce korsan izlemek hırsızlıktır diyen İngiliz kamu spotunu hatırladım.. Bir İngiliz'den neyin eksik neden böyle yaparsın hayret !!
"Ben gösterimi sinemada izleyenlere tekrar teşekkürümü edeyim de :) sağolun varolun ! Daha iyisini yaparız inşallah :))" ...

Ve sonra da bu yazdıklarını "bir sebepten" silmiş. Onu takip edenler söylüyor; huy edinmiş. Yazdıklarını bir süre sonra siliyormuş. Fikirlerinin arkasında duramadığı için mi acaba ?

Şimdi bu tweetler bana fazlasıyla komik geldi. Neden ? Cem Bey aklınca sinema ve sanat üzerinden korsanı eleştirmeye yeltenmiş (korsanı savunduğum falan yok). "Sinemanın geleceği"ne falan girmiş tweetlerinde. Peki sorarım, bu bahsi geçen eserin bir sinema filmi mi ? Ya da sinemaya dair bir eser mi ? Yoksa zamanında her ayağı sold out olmuş ve neticesinde paraları hamuduyla götürdüğü bir şovdan bir de sinema salonlarından para kazanma yolu mu ? Kuşkusuz son şık. Yeterince karlı olan bir projeden bir de sinema vasıtasıyla para kazanma hırsı. Başka bir şey değil. Ama Cem Bey öyle laflar etmiş ki sanırsınız adam Fellini. "8½" filmini çekmişte vizyona sokmuş.. "CM101MMXI" şovunun sinemaya ne gibi bir katkısı olabilir biri bana açıklasın lütfen. Eğer bir komedi şovunu kayda alıp sinemalarda göstermenin adı sinema ya da sanatsa bizlerde çocuklarımızın, kardeşlerimizin müsamere kayıtlarını sinemalara gönderelim de sinemaya,sanata bir katkımız olsun.

Keşke bu lafları "Gora" mora dönemlerinde söyleseydi. En azından elindeki malzeme bir sinema filmi olurdu. Öyle ya da böyle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder