60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

19 Kasım 2012 Pazartesi

Sakın Bizi Bırakma

 
Müslüm Gürses..

Müziğini beğenirsiniz, beğenmezsiniz. O sizin bileceğiniz iş. Ama o da hepimiz gibi bir insan. Ve şuanda yoğun bakımda. Hayati tehlikesi sürüyor. Dualara ihtiyacı var. Umarım en kısa zamanda eski sağlığına kavuşur ve en ufak hasar almadan bu badireyi de atlatır.

Bakmayın siz piyanist parçasına. Hani şu arabesk dinleyenleri vatan hainliğiyle suçlayan say'gısız... Ben burada çıkar ve çatır çatır söylerim: Ben Müslüm Baba'yı da Orhan Baba'yı da yeri geldi mi dinlerim. Özellikle Müslüm Gürses'in son albümleri ciddi anlamda hoşuma gider. Hatta öyle ki "keşke Ankara'ya gelse de konserine gitsek" demişliğim de vardır. Müslüm Gürses, bu toprakların bir değeridir. Yerli crooner'dır. Ayrıca kendisi bence çok içten bir sanatçı. Hiçbir zaman yapmacık bir hareketi olduğuna şahitlik etmedim.

En sevdiğim Müslüm Baba şarkısına gelince..Şarkının orjinali (Dio'nun Rainbow yıllarına ait olan "Temple of the Knight" şarkısı) halt etmiş. Bu yorum varken orjinalini dinlemek gerçekten cesaret ister. Baba öyle bir cover yapmış ki.. Adeta şarkıyı sahiplenmiş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder