60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

7 Eylül 2012 Cuma

Evet, Delirdim !

Ne biçim bir toplum olduk Allahım ??? Kelimelerle tarif edilemeyecek rezillikte insanlar ya da pardon (insan) müsvetteleriyle dolu bir toplum olduk çıktık.. Peki kim bu müsvetteler ? Bir çok türde karşımıza çıkabiliyorlar. Ama şu sıralar en çok sinirlerimi hoplatan tür, homo gerzekus ! İki ayağı, iki eli ve ne hoş bir de kafası olan; ama beyni sadece hayati fonksiyonlarına yetebilen bir canlı türü. Yemek yiyebiliyor, sevişebiliyor, konuşabiliyor; ama ANLAYAMIYOR !! Neden ? Çünkü BEYİN YOOOOOOK !! Nerde gezer onlarda bu değerli beyin hücreleri..

Peki ne yapar bu homo gerzekuslar ? En sevdikleri etkinlik sokak hayvanlarına zarar vermek, rahatsız etmektir. Bayılırlar buna ! Bir kedi ya da köpek (genelde bunlara bulaşamazlar; çünkü götleri yemez) mi gördüler, hemen ona zarar vermeye yönlerirler. Şimdiye kadar neler gördüm ? Elindeki anahtarla uyuyan kediyi dürten bir gerzekus, bahçe hortumuyla yavru kedileri sulayan bir gerzekus, gene yavru kedileri ellerine alıp boğazlarını sıkan (evet bunu yapabilecek kapasitede ağır orospu çocukları mevcut bu dünyada), sokak hayvanlarının üstüne eşya fırlatanlar, ve daha neler neler !

Bir şey dediğindeyse hemen üste çıkmaya, dayılanmaya başlarlar. Eminim araştırsak bunu yapanların birçoğu iktidarsız insanlardır. Her alanda bir iktidarsızlıktan bahsediyorum hem de ! Karşılarına geçti mi sokak hayvanları gibi masum ve korunmasız canlılar, egoları hemen harekete geçer bu gerzekusların ve bütün "iktidar" yetkilerini bu hayvanlar üstünde uygulamaya koyulurlar. Bir nevi kendilerini tatmin eder bu sapıklar. Bu güçsüzler.. Bu hainler.. Daha hainleri de var tabii.. Ama zoofillere bu yazıda değinmek istemiyorum; yoksa edeceğim küfürler neticesinde valla kaparlar blogumu !

Diyorlar ki "bu hayvanseverler neden bu kadar yaygaracı, hırçın ve çirkef ?" Oluruz. Siz böylesine mal olduğunuz sürece biz yaygaracı da oluruz deli de oluruz kabuslarınız da oluruz ! Ben bu satırları yazmaktan usandım; ama bu hayvan düşmanı develer (pardon, bütün develerden özür dilerim. en azından taşımacılıkta insanlara yardımcı oluyorlar. bir yararları var gene !) hayvanlara eziyet etmekten geri durmuyorlar. Ben hergün nicesiyle uğraşıyorum bu dallamaların. Uyarıyorum, bilgilendirmeye, ortayı yolu bulmaya davet ediyorum. Ama dinleyen yok. Yok ! Olmuyor. Adamlar kökünden mal. Gerzekus ! Beyin yerine et parçası taşırlarsa sonuç böyle olur işte.

Hadi bunlara cahil diyelim.. Hadi bunlara iktidarsız diyelim.. Lady GaGa denen ikinci sınıf hayat kadınını biliyorsunuz. İktidar deseniz iktidarın kralı var. Eğitim deseniz en azından okuması yazması var. Geçen gün bir tilki kürkü giymiş. Bir de marifetmiş gibi pozlar vermiş ! Demek ki neymiş ? Bu gerzekuslar dünyanın her yanına dağılmışlar. Dini, dili, milletleri yok demek ki !

Bunlarla mücadele etmeyi bir ödev edindim kendime. Çünkü çevremde böylesi hayvan düşmanlarını görmek istemiyorum. Demokrasiymiş, özgürlüklermiş demeyin bana. Nasıl ırkçılıktan tüm dünya insanları tiksiniyorsa, bu meletten (hayvan düşmanlığı) de hep beraber tiksinmeliyiz. BİRLİK OLMALIYIZ ! "Hayvan sevmeyen insanı nasıl sevsin ??" Bu soruyla yaşayın günlerinizi ve hayvanlara (ama özellikle sokak hayvanlarına) sahip çıkın. Onlara yanlız olmadıklarını hatırlatın varlığınızla.
 
Bütün hayvan dostlarına sevgilerimle,

Zihin..

Not: Yazının üslubundan dolayı üzgünüm; ama böylelerine karşı hissettiklerim tamamen bu şekilde. Onlara "canım"la "cicim"le hitap etmemi beklemeyin . Normal üslubumun bu olmadığını biliyorsunuz.

2 yorum:

  1. Ben o kürklere bakamıyorum bile ,nasıl oluyor da onları üstlerinde taşıyorlar anlayamıyorum .Güzel desen güzel değil işlev desen o da yok ! Ben insanları gerçekten anlayamıyorum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kim ne derse desin insanlığın genlerine işlemiş şiddet, vahşet, vb. kötülükler. Başka türlü bu rezilliği açıklayamıyorum :/

      Sil