60'lar, 70'ler ve 80'ler / Mezardaki Ses

"Ve en sonunda, göreceğin aşk, o güne kadar verdiğin aşka eşit olacaktır." - The Beatles (The End)

27 Mayıs 2012 Pazar

The MDNA Tour Şarkı Listesi ? İpuçları...

Drownedmadonna.com'un iddiasına göre bu GERÇEK ŞARKI LİSTESİ !


Act of Contrition 
Girl Gone Wild
Revolver
Gang Bang
Papa Don't Preach
Hung Up
I Don't Give A
Best Friend / Heartbeat (INTERLUDE)
Express Yourself
Turn Up The Radio
Give Me All Your Luvin'
Open Your Heart
Masterpiece
Justify My Love (INTERLUDE)
Vogue
Candy Shop
Human Nature / Erotica
Like A Virgin
Nobody Knows Me (INTERLUDE)
I'm Addicted
I'm A Sinner
Like A Prayer
Celebration

 * * *

Zaten buna çok yakın bir şarkı listesi dedikodusu yayınlamıştım geçen gün. Ama artık bu kesin gibi görünüyor. Eh ne diyelim artık, hayırlı olsun. Güzel bir setlist. Papa Don't Preach, Like a.. kardeşler, Vogue ve Celebration'a çok sevindim. Benny Benassi remixi kullanılacak deniliyor. Umarım bunun yerine albüm versiyonu kullanılır. Daha eğlenceli çünkü.

 

  Kesin bu kareler Celebration'dan...

İlk başlarda Human Nature'ın olmasına tepki göstersem de bu setlistten de anlaşılacağı üzere şarkıyı Erotica destekli izleyeceğiz. İşte buna eyvallah der, susarım şuracıkta. İtiraz yok gençler ! Erotica'dan bahsediyoruz, lütfen !


Ama hala Candy Shop neden listede* anlayabilmiş değilim. Hani 4 Minutes ya da Give It 2 Me olsa neyse diyeceğim.... Gene de neyse ! Yok yahu, neyse filan değil. Yeni albümden Love Spent nerede ? NEREDE ? Hani Frozen'la birleştireceklerdi :(( Ühüüüü... Şaka bir yana cidden üzüldüm Love Spent'in olmayışına.

İkinci bölüm hariç (hiiiiiç umudum yok oradan, bariz rezalet-open your heart ve express yourself alınmasın ama...) güzel bir şeyler ortaya çıkacağa benziyor. Özellikle ilk ve üçüncü bölüm baya can alıcı olacak gibi gibi. Ama şunu da söylemeden edemeyeceğim. Keşke Justify My Love ve Erotica tek tek şarkı olarak yer alsaydı... Böyle aralarda videolar, samplelar şeklinde değil de... Buna da şükür tabii. Hele bir de Sticky & Sweet Tour faciası düşünülünce...

* * *

Gelelim ufak tefek detaylara. Drownedmadonna.com'a göre turnenini açılışını çok sevecekmişiz. Artık ne olacaksa ?! İddialara göre konser çan sesleriyle başlayacakmış (az çok tahmin ediyorduk) ve ardından dua sesleri işitilecekmiş ki büyük ihtimalle İbranice olacakmış. Hemen ardından da Girl Gone Wild başlıyor... Ha bu arada sahnenin solundan sağ tarafına doğru "büyük" bir şey hareket edecekmiş (töbeler olsun??) ve bu sefer Madonna sahneye yandan giriş yapacakmış (eh o kadar küçük sahne yaparsan tabi yer bulamazsın giriş için).

Malumunuz Lady GaGa'nın meşhur şarkısı Born This Way, Madonna'nın efsanevi megahiti Express Yourself'in ucuz bir taklidiydi. Sanırım Madonna buna bir misilleme yapacak. Zira iddialara göre Express Yourself'in ortasında Born This Way'den dizeler okuyacakmış ama Express Yourself'in müziğine dokunmadan ve şarkının sonunda "She's not me" lafını tekrarlayıp duracakmış. Şunu anlamıyorum. Son otuz yılda Madonna'yı taklit eden ya da hadi ilham alan diyelim onca genç şarkıcı varken neden kalkıpta sadece Lady GaGa'yla uğraşıyor anlamış değilim. Hayır onun avukatlığını yapmak gibi bir amacım yok. Ama bir kıskançlık durumları mı var Madonna hanım, merak ediyorum ? Eğer varsa GaGa projesi başarıya ulaşmış demektir. GaGa gibi acemiler Madonna'lardan Michael Jackson'lardan ilham alıp onları takli etse o kadar sorun olmaz bence; ama otuz yıllık bir popçu hele hele de popun kraliçesi lakabı taşıyan birisi kalkar da kendinden küçüklere özenmeye kalkarsa çok komik bir durum çıkar ortaya. Eminim Michael Jackson yaşasaydı Madonna gibi kalkıp kendisini taklit edenlerden birinin şarkısını kendi şarkısının ortasında söyleyip sonunda da "ama o ben değilim, benim gibi olamaz" şeklinde çocukça bir tepki göstermezdi diye düşünüyorum.Hung Up için "ya aşık olacaksınız ya da nefret edeceksiniz" tabiri kullanılıyor. Ortası yokmuş kanka. Turn up the radio, albüm versiyonuna çok benziyormuş. Sadece biraz gitar eklenmiş. Papa Don't Preach de albüm versionuyla karşımıza çıkacakmış; ama ne yazık ki kısa bir performans olacakmış (niyeeee:'( ühüüü )

Vogue, Super Bowl'dakine çok benzer olacakmış; AMA BU SEFER CANLI OKUYACAKMIŞ. Mış mış mış. Yersen ! Super Bowl'daki gibi dans edecekmiş. Etsin bakalım.

Celebration'da ise kadın dansçılarla bir küpün içine girecek ve sahneden yok olacakmış. O ne ya o_O Ha bir de ilk bölümde hatun siyah bir kıyafet giyiyormuş ki site Madonna'nın o hali için "gösterişli" tabirini kullanmış. Hayırlısı...


Umarım güzel bir turne olur ve seneye turnenin mis gibi blu-ray'ini alır, elimizi ayağımızı uzatarak evimizde konforla izleriz. Hadi bakalım :))

Vogue ?


Bunu bilemedim bak;

  
 

* "I've got Turkish Delight baby and so much more" kısmını Türk seyircilere söyletmek içindir :p

Sanırım bu resimler ikinci bölümden (Express Yourself kostümü deniyor, bilemiyorum artık);


 
 
 
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder